1.   Jutro Odpust Św. Mikołaja. Zapraszam Was wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszam szczególnie serdecznie Marynarzy, Rybaków, Ratowników SAR, Ludzi Morza. Po Mszy św. planujemy zrobić poczęstunek przy kościele – taki mini piknik. Jest nadzieja, że odwiedzi nas także osobiście Patron naszej Parafii – św. Mikołaj.

2.   Sumie odpustowej przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi o. Sławomir Dworek Wikariusz Prowincjalny.

3.   Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zapraszamy z lampionami.

4.   Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zostały tylko małe świece po 10zł.

5.   Opłatki na stół wigilijny można nabyć u Sióstr Służebniczek w klasztorze i w zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, jest to forma wsparcia dzieł prowadzonych przez Siostry.

6.   Dziś o 16.30 nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP a w poniedziałek i wtorek o 17.30.

7.   W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Święto Patronalne Sióstr Służebniczek i Misjonarzy Oblatów MN. Po Mszy św. wieczornej Misjonarze Oblaci odnowią Śluby zakonne i odmówimy akt Zawierzenia Zgromadzenia Niepokalanej.

8.   Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

9.   W środę od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. W tym czasie w kościele będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

10.        W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii. Ponieważ zużywa się sprzęt wyświetlający pieśni, trzeba zakupić nowe oprogramowanie z tabletem. Będzie to o tyle poręczne, że można będzie wyświetlać pieśni także podczas Mszy, gdy nie ma organisty, co ułatwi nam włączanie się w wspólny śpiew. Mam nadzieję że przed świętami uda się sfinalizować inwestycję. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.

11.        Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

12.        Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, także te przelewane na konto, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!

13.        W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Łucję Szczechla i Włodzimierza Mazur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…