OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

25 października 2020

1.    Bardzo serdecznie witamy Was wszystkich, Drodzy Parafianie i mili Goście oraz już teraz życzymy przepięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

2.    Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa! W przedsionku ustawiony jest automat do dezynfekcji rąk. Bóg zapłać Darczyńcy, za tak bardzo potrzebny w tych trudnych czasach dar!

3.    Dziś ostatnia niedziela miesiąca, Caritas przed kościołem zbiera ofiary do puszek na rzecz ubogich z Parafii.

4.    Przed kościołem do nabycia nowy numer gazetki Parafialnej Ichtys. Koszt wydruku egzemplarza wyniósł 3,70zł.

5.    Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Bardzo proszę by wypełniać wyraźnie, nie odmieniając imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub klasztoru.

6.    Dziś różaniec o 16.30 prowadzą Rycerze Kolumba.

7.    Różaniec w tygodniu dla dzieci o 16.30, dla starszych o 17.30. W niedziele o 16.30. Modlitwę różańcową będą prowadziły wspólnoty: w poniedziałki wspólnota Sióstr Służebniczek, we wtorki wspólnota o. Pio, w środy Róże Różańcowe, w czwartki Przyjaciele Misji, w piątki Effatha, w soboty Caritas. Przypominam, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w różańcu przynajmniej dwa razy w tygodniu!

8.    W środę wieczorem Msza św. w intencji Przyjaciół Misji Oblackich.

9.    W przyszła niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. Wg porządku niedzielnego. Nie będzie w tym dniu Mszy, ani procesji na cmentarzu. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych.

Decyzją Stolicy Apostolskiej, ze względu na pandemię, odpust za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad. Starajmy się rozłożyć w czasie naszą obecność na cmentarzu, by nie narażać się na zagrożenia związane z wirusem.

Żarnowska: Różaniec z wypominkami w niedzielę 1 listopada, po Mszy św. o 12.00, oraz 2 listopada o godz. 16.00 różaniec a po nim Msza św. Pozostałe dni zostaną ogłoszone w przyszła niedzielę.

10.         Piękną tradycją jest nasza modlitwa za zmarłych. Jako wspólnota jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem i w życiu i po śmierci. W przyszła niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na Msze św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcam do włączenia się w to dzieło pomocy duszom czyśćcowym.

11.         Jest już nowa Księga Intencji na 2021 rok. Intencje przyjmujemy tylko w Biurze Parafialnym w poniedziałek i piątek od 9 – 11 i od 15 do 16.30.

12.         Na stoliku wyłożone są czasopisma: nowy numer Pielgrzyma oraz Misyjnych Dróg.

13.         Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

14.         Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!