Ogłoszenia duszpasterskie, 26 marca 2023

1.  Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy bardzo serdecznie Księdza Dawida Suchomskiego, wikariusza z parafii Kiełpino, który będzie w tych dniach nas prowadził. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00, w Żarnowskiej o 17.00.

W środę kolekta podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona, jako nasza wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście.

2.  Dziś o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Tradycyjnie podczas nabożeństwa zbierana jest składka z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można składać też do skarbony na filarze kościoła.

3.  Dziś po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy Was do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i pyszne ciasto, a nade wszystko na wspólny czas spędzony w miłym towarzystwie. Przy okazji degustacji wesprzeć dzieła parafialne.

4.  Bóg zapłać Wspólnocie św. o. Pio za przygotowanie ciasta, a Effacie za prowadzenie kawiarenki.

5.  Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania we wtorek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

6.  W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30. Rozważanie przygotowywać będzie Effatha.

7.  W Żarnowskiej droga krzyżowa o godz. 17.00.

8.  Przypominam, że młodzież przygotowująca się do Bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć przynajmniej w trzech nabożeństwach Gorzkich Żali i trzech Drogach Krzyżowych.

9.  W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Effathy.

10.      W czwartek od 17.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy.

11.      W czwartek od 14.00 do 16.00 w domu parafialnym zapisy na paczki dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii.

12.      W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo pierwszosobotnie.

13.      W przyszła sobotę o 11.00 próba scholi rodzinnej.

14.      Za tydzień Niedziela Palmowa, będzie w naszej Parafii tzw. Niedziela z Babką. Zapraszamy już teraz do odświeżenia przepisów, przygotowania foremek, oraz do zarezerwowania czasu, by po Mszach Św. w Domu parafialnym wspólnie spędzić czas, przy super babkach i pysznej kawie. Oczywiście proszę także o zdeklarowanie kto dostarczy babki oraz o dostarczenie ich do klasztoru.

15.      W niedzielę Palmową poświęcenie Palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami podczas Mszy św. o godz. 11.30.

16.      Przed każdą Mszą Caritas będzie rozprowadzał palmy oraz Paschaliki na stół wielkanocny. Dochód tradycyjnie będzie przeznaczony na rzecz potrzebujących Parafian..

17.          Podczas Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich motocyklistów, Quadowców, użytkowników hulajnóg, po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a potem Przejazd z palmami pod krzyż przy kanale portowym, gdzie pomodlimy się za wszystkich Ludzi Morza. Serdecznie zapraszamy wraz z Moto Klubem Gryf Wicko

18.          Organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej, w piątek, 31 marca. Wyjazd koło południa. Koszt uzależniony od liczby chętnych, szczegóły podamy za tydzień. Bardzo proszę, by zainteresowani i chętni do najbliższego wtorku zadeklarowali swoją chęć wyjazdu w zakrystii.

19.      Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

20.      Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, także te przelewane na konto, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!