1.    Bardzo serdecznie witamy Was wszystkich, Drodzy Parafianie i mili Goście oraz już teraz życzymy przepięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

2.    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa! W przedsionku ustawiony jest automat do dezynfekcji rąk. Bóg zapłać Darczyńcy, za tak bardzo potrzebny w tych trudnych czasach dar!

3.    Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. Wg porządku niedzielnego. Nie będzie w tym dniu Mszy, ani procesji na cmentarzu. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych.

Decyzją Stolicy Apostolskiej, ze względu na pandemię, odpust za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad wybierając sobie osiem dni.. Starajmy się rozłożyć w czasie naszą obecność na cmentarzu, by nie narażać się na zagrożenia związane z wirusem.

4.    Piękną tradycją jest nasza modlitwa za zmarłych. Jako wspólnota jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem i w życiu i po śmierci. Ogłaszana na dziś zbiórka przed kościołem ofiar na Msze św. Za dusze w czyśćcu cierpiące będzie w przyszła niedzielę. Zachęcam do włączenia się w to dzieło pomocy duszom czyśćcowym.

5.    Kochani Parafianie! W ostatnich chwilach dotarła do nas wiadomość, że jeden z naszych Ojców jest zarażony koronawirusem. W związku z tym do przyszłej soboty włącznie cała wspólnota Ojców zostaje poddana kwarantannie. Nie będzie w tych dniach Mszy św. w naszej świątyni, a wszystkie zamówione intencje będą odprawione w kaplicy domowej, bez udziału wiernych. Różaniec z wypominkami rozpoczniemy w przyszły poniedziałek, 9 listopada.

Wszyscy ojcowie czują się dobrze. Prosimy o modlitwę, by przetrwać czas izolacji.

ŻARNOWSKA: Niestety z racji kwarantanny różaniec z wypominkami będzie w przyszła niedzielę po Mszy św. O pozostałych dniach modlitwy poinformujemy w przyszłą niedzielę.

6.    Odwiedziny chorych będą w drugi piątek miesiąca, a więc 13 listopada.

7.    W tym tygodniu Przypada I czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Prosimy korzystać z posługi w Parafii św. Jakuba. W Piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 i Msza o 18.00.

8.    Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Bardzo proszę by wypełniać wyraźnie, nie odmieniając imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub klasztoru.

9.    Na stoliku wyłożone są czasopisma: nowy numer Pielgrzyma oraz Misyjnych Dróg.

10.         Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

11.         Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!

12.         W ubiegła niedzielę zmarł Ks. Rafał Buchinger, który często pomagał w naszej parafii. Pogrzeb odbył się w czwartek w Bystrej. Msza św. za śp. Ks. Rafała w naszej parafii podprawiona zostanie w niedzielę 22 listopada o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…