1.   Dziś IV Niedziela adwentu. Kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia. Starajmy się ten czas wykorzystać jak najlepiej. Zatroszczmy się przede wszystkim o przygotowanie naszego serca do przyjścia Pana. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Spowiadać będzie dwóch kapłanów.

2.   Dziś o 16.30 nieszpory adwentowe.

3.   Roraty o godz. 18.00 od poniedziałku do Środy.

4.   Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 9.00.

5.   We wtorek od godz. 10.00 w Boleńcu rozdawane będą dary dla najuboższych przygotowane przez Caritas i Rycerzy Kolumba.

6.   W czwartek Wigilia. O godz. 8.00 Msza św. adwentowa z 24 grudnia. Starajmy się przeżyć ten dzień tradycyjnie jako postny. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od modlitwy, czytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem. Niech nie zabraknie w tych dniach uczestnictwa w Eucharystii.

7.   Pasterka w naszym kościele o 21.00 głównie z myślą o dzieciach, ale też tych którym trudniej byłoby przyjść w nocy, oraz tradycyjna Pasterka o Północy. W Żarnowskiej Pasterka o 22.00. O godz. 23.30 w naszym kościele czuwanie wigilijne prowadzone przez zespół Stella Maris.

8.   Boże Narodzenie – Msze św. wg porządku niedzielnego.

9.   W Sobotę II Dzień Świąt – Święto św. Szczepana. Msze św. wg porządku niedzielnego.

10.        W przyszłą niedzielę, 27 grudnia Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy aktu zawierzenia Świętej Rodzinie rodzin naszej Parafii.

11.        Nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Poszczególnymi rejonami zapraszać będziemy Parafian na Mszę św. wieczorną, która sprawowana będzie w ich intencji, będzie okazja do spotkania, wspólnej modlitwy. Zabrać będzie można do domu wodę Święconą oraz kredę. A Błogosławieństwa domu specjalną modlitwą dokona w gronie rodziny jej Głowa. Plan spotkań kolędowych zostanie wywieszony w gablocie, na stronie internetowej, oraz postaramy się dostarczyć także do domów. Gdyby ktoś pragnął wizyty kapłana w swoim domu, to na specjalne zaproszenie z chęcią się udamy.

12.        Jest już Świąteczny numer gazetki parafialnej Ichtys. Do nabycia przed kościołem. Koszt wydruku wyniósł 3.30 zł.

13.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wigilijny. Jest to akcja Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadza Caritas. Małe świece po 10 zł.

14.        W zakrystii i u Sióstr Służebniczek można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

15.        Są wolne intencje Mszy św. zapraszam i zachęcam do tej formy modlitwy za żyjących i zmarłych.

16.        Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

17.        Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, także te przelewane na konto, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!

18.        W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Truskawa, Jerzego Wieckiego, Zdzisława Baczyńskiego (pogrzeb w poniedziałek o 13.00). Wieczny odpoczynek…