1.   Dziś IV Niedziela Adwentu. Już tylko kilka dni pozostało nam do Świąt Narodzenia Pańskiego. Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 17.00. I dla tych którzy na ostatnią chwilę zjadą z zagranicy w wigilię po Mszy św. porannej, a więc około 8.30.

2.   Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zapraszamy z lampionami.

3.   Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zostały tylko małe świece po 10zł.

4.   Opłatki na stół wigilijny można nabyć u Sióstr Służebniczek w klasztorze i w zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, jest to forma wsparcia dzieł prowadzonych przez Siostry.

5.   Dziś o 16.30 nieszpory niedzielne.

6.   Caritas, jak każdego roku przygotowuje paczki dla najuboższych. Będą wydawane w poniedziałek o godz. 14.00 w Domu Parafialnym. Bardzo proszę w imieniu Członków Zespołu Caritas i własnym,, by wchodząc do Domu Parafialnego mieć maseczkę.

7.   Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub w klasztorze.

8.   W czwartek o 11.00 zbiórka ministrantów. Bardzo proszę o obecność.

9.   W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Poranna Msza św. o godz. 8.00. W naszej tradycji jest to dzień postny. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wigilijnego stołu, pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa, modlitwie, opłatku i życzeniach, śpiewie kolęd, ale także o trosce, by nikt w te święta nie był sam. Nie spożywajmy w tym dniu alkoholu.

10.        Pasterki w naszej Parafii: o 21.00 Pasterka dla Dzieci  i osób starszych. O północy Pasterka dla Wszystkich wiernych. W Żarnowskiej o godz. 22.00

11.        Czuwanie przed Pasterką od godz. 23.30 prowadzone przez Zespół Stella Maris i wspólnotę Effatha.

12.        W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.

13.        W przyszła Niedzielę II Dzień Świąt i jednocześnie Niedziela Świętej Rodziny.

14.        Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer gazetki Ichtys. Jak zawsze wiele ciekawych artykułów. A także plan kolędy. Koszt wydruku wyniósł 3,60 zł.

15.        W tym roku rozpisana jest kolęda, jak bywała przed pandemią, z tym, że w danym dniu pójdziemy tylko do tych rodzin, które nas zaproszą wcześniej. Wszystkich mieszkańców danych ulic zapraszamy w danym dniu na Mszę św. na godz. 18.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

16.        Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

17.        Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, także te przelewane na konto, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!