1.   W tygodniu (poniedziałek – środa) zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju w Ukrainie na godz. 17.30.

2.   Dziś o 16.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Tradycyjnie podczas nabożeństwa zbierana jest składka z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można składać też do skarbony na filarze kościoła.

3.   Do nabycia przed kościołem Świąteczny numer Ichtysa. Koszt wydruku wyniósł 4. Na ostatniej stronie zamieszczony jest plan Triduum oraz godziny adoracji poszczególnych Grup.

4.   Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 23.00.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Żarnowskiej o 17.00

Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa.

Adoracja Pana Jezusa rozpocznie się wspólną Jutrznią o godz. 8.00. Plan adoracji w Gablocie i Gazetce.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do 23.00.

Droga krzyżowa ulicami miasta o godz. 21.00. Wyruszamy sprzed naszego kościoła.

Liturgia Męki Pańskiej w Żarnowskiej o 17.00.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego( Piątek, Sobota godz. 15.00.)

W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

Adorację rozpoczniemy wspólną jutrznią o godz. 8.00.

Błogosławieństwo pokarmów o pełnej godzinie od 9.00 do 16.00.

Błogosławieństwo pokarmów w Żarnowskiej o 13.00.

Bardzo proszę o podtrzymanie pięknej tradycji warty przy Grobie Pańskim. Zapraszam służby Mundurowe: strażaków, marynarzy, rybaków, Ratowników i harcerzy.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00.

W Żarnowskiej Liturgia rozpocznie się o 18.00.

Niedziela Zmartwychwstania – adoracja Zmartwychwstałego o 5.30. O 6.00 Rezurekcja. Następnie Msze św. o 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00.

Msza św. w Żarnowskiej o 12.00.

O 16.30 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

5.   W czwartek o 11.00 zbiórka ministrantów.

6.   Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę pół godz. Przed Mszą poranną i wieczorną – spowiadać będzie dwóch kapłanów. W piątek i sobotę po jutrzni porannej.

7.   We wtorek od godz. 16.00 w Domu Parafialnym Caritas wydawać będzie  żywność dla najuboższych.

8.   Dziś „Niedziela z Babką”. Bóg zapłać wszystkim, którzy dostarczają przepyszne babki. Po  Każdej Mszy Św. w Domu parafialnym można wspólnie spędzić czas, przy super babkach i pysznej kawie. W ten sposób wspieramy także działalność charytatywną dla najuboższych.

9.   Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanej pożarze rodziny Biernackich będzie w naszej parafii w niedzielę Zmartwychwstania. Można także wspierać składając ofiary do skarbony na tylnej ścianie kościoła. Zachęcamy do wsparcia.

10.        Wszystkim, którzy w tym tygodniu mają swoje Święto – Solenizantom, Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

11.        Bóg zapłać za wszelkie dobro, za ofiary, także te przelewane na konto, za dary przekazane do klasztornej kuchni, za każdy gest życzliwości!

12.        Zmarł śp. Józef Kaczykowski, przez wiele lat posługujący w naszej parafii. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 W Parafii św. Jakuba. Wieczny odpoczynek…