To mówi Bóg:

„Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie” (Iz 49, 15)

 

Zapraszamy Cię na Seminaria

„Nowe Życie”

 

Lubię swoje życie! Przywykłem…

Możemy spotkać ludzi, którzy są zadowoleni ze swojego życia. To fajnie. Być może i Ty do nich należysz. Dlatego to, co przeczytasz, może być Ci obojętne. Mimo to nie rezygnuj – poświęć trzy minuty. Bo poniższe słowa nie dotyczą tylko ludzi z życia niezadowolonych.

Czy potrzebuję zmian?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Bo jeśli nie chcesz, to nic się nie zmieni.

Ale jak wygląda nasza rzeczywistość? Wystarczy włączyć telewizor: pierwszy z brzegu serial, każda reklama, obietnice polityków… Wszyscy proponują zmiany. Na lepsze. A przynajmniej na nowsze. Każdy pragnie zmian, każdy pragnie poprawy w życiu. Niektórym wystarczy zmiana pracy, czy samochodu; inni (a dzieje się to coraz częściej) zmieniają całą rodzinę… Tylko, czy to coś zmienia?

Prawdą jest, że w sercu człowieka niekiedy pojawia się pragnienie, by zacząć WSZYSTKO od nowa. Być może i ty masz takie marzenie, by obudzić się pewnego poranka i zastać wszystko nowe. Niestety, a może i dobrze – wykracza to poza ludzkie możliwości.

Czy i od kogo mogę dostać nowe życie?

Oczywiście, że jest Ktoś, kogo nikt i nic nie ogranicza. Tak – mowa jest o Panu Bogu: Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego (Łk 1, 37). Bóg chce dać Ci nowe życie nie przez zmianę okoliczności zewnętrznych, ale przez odnowione serce, przez Nowego Ducha.

Zapraszamy Cię na Seminaria „Nowego Życia”. To święty czas spotkania z Bogiem, ludźmi i z samym sobą. To cykl spotkań odbywających się raz w tygodniu (w czwartkowe wieczory; pierwsze spotkanie 24 marca). To nie tylko słuchanie konferencji, ale to także praktyka budowania relacji.

Na spotkaniach można nie tylko znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania o sens życia, pogłębić wiarę i zbliżyć się do Boga, ale także poznać siebie, swoje życie i pozwolić Bogu, by wszystko, co zepsute, naprawił; co chore – uzdrowił; co nie pasuje – dopasował; co zagubione – pomógł odnaleźć… Krótko mówiąc Seminaria to czas, który zawsze ma duży wpływ na uczestników, a często dokonuje nie tylko życiowych reform, ale nawet rewolucji w sercu człowieka.

Jest wiele świadectw osób, które przyjęły Boże zaproszenie i wzięły udział w Seminariach. Jedną z nich jest Ewa:

Te seminaria to wyjątkowy czas modlitwy, jakby przylgnięcie do Boga, który daje łaskę stanięcia w prawdzie. Ta prawda oczyszcza, uzdrawia. Dobry Ojciec uleczył moje zranienia swoją miłością. Wylał Ducha Świętego, aby moje serce stało się świątynią, w której Jezus będzie mógł mieszkać na zawsze… Dziękuje Bogu w Trójcy Jedynemu za ten czas i każdą Siostrę i Brata w wierze, których postawił na mojej drodze. Ewa

A Mariola opisuje to tak:

Podejmując decyzję uczestniczenia w seminariach kierowałam się pragnieniem zgłębienia tajemnicy działania Ducha Świętego. To Jego poznałam jako Ojca, który kocha każdego imiennie i darzy od zawsze miłością odwieczną. Uwierzyłam, że Pan Bóg znał mnie już, zanim się narodziłam i teraz wiem, że nie przestanie mnie kochać nieskończenie dobrą miłością. Zachęcam innych do uczestnictwa w takim cyklu odnowy. Seminaria stały się dla wielu początkiem nowego życia, a napełnienie Duchem Świętym dało nam wiele radości. Pan Bóg okazał nam swoją wielką miłość, uzdrowił nasze rany i relacje z innymi, pokazał do czego Jego miłość nas uzdalnia. Duch Święty zamieszkał w naszych sercach, a my mamy wzrastać w uświęceniu. Mariola

Wiem, że perspektywa walki o zmianę często nas zniechęca, bo podejmowane wcześniej próby kończyły się fiaskiem. Jeśli chcesz nowe życie, po prostu przyjdź  sprawdź. Nawet, jeśli nie dowierzasz; nawet, jeśli wydaje Ci się, że w Twoim życiu wszystko jest w porządku; nawet, jeśli nie jesteś zainteresowany/a zmianami… Bo może się okazać, że właśnie Ty doświadczysz najpiękniejszego spotkania w życiu. Nie bój się Boga. Seminaria „Nowe Życie” nie są pustą obietnicą. To Jego realny dar dla Ciebie.

 

CZYM SĄ SEMINARIA

„Nowe Życie”

Seminaria te można nazwać rekolekcjami, podczas których uczestnik ma możliwość nie tylko wysłuchania nauk, lecz przez wspólną i indywidualną modlitwę oraz rozmowę z ludźmi doświadcza bliskości, miłości i mocy Boga.

 

JAK PRZEBIEGAJĄ SEMINARIA?

Główne elementy:

  • spotykamy się raz w tygodniu. Podczas spotkania wygłaszana jest konferencja. Po tej konferencji uczestnicy mają okazję do dyskusji i zadawania pytań
  • każdy uczestnik otrzymuje swój osobisty notatnik z fragmentami Pisma świętego do codziennego rozważania
  • po odpowiednim przygotowaniu każdy będzie miał okazję do spowiedzi generalnej (z całego życia)
  • będzie także okazja do indywidualnej modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne
  • centralnym wydarzeniem będzie modlitwa o odnowienie łaski chrztu świętego, czyli tzw. „chrzest w Duchu Świętym”

 

CZAS I MIEJSCE:

Seminaria trwają 9 tygodni (10 spotkań). Spotykać się będziemy w czwartkowe wieczory w kościele. Rozpoczynamy 24 marca br. uroczystą Eucharystią o godz. 18:00, a po Eucharystii pierwsze spotkanie (czyli około godz. 18:45).

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  1. Wysyłając e-maila: leba@oblaci.pl
  2. W zakrystii kościoła po każdej Mszy św.
  3. W biurze parafialnym przy ul. Powstańców

Warszawy 28

Podajemy: imię i wiek (może być przybliżony). Warto też dodać nazwisko, parafię, numer telefonu/e-mail

 

ZACZYNAMY:

24 marca 2022, godz. 18:00

 

Zaprasza:

Parafia Wniebowzięcia NMP w Łebie

  1. Powstańców Warszawy 28

84-360 Łeba

www.leba.oblaci.pl

szukaj nas na Facebooku